Czyszczenie tłuszczowników w trudno dostępnych miejscach

Gdzie najlepiej zainstalować tłuszczownik?

Najczęstszym problemem przy serwisie tłuszczownika jest jego usytuowanie. W przypadku gastronomii umieszczonych w kamienicach, hipermarketach czy pasażach podziemnych, zdarza się że komora separatora jest usytuowana w garażu lub innej części podziemnej do której dostęp jest utrudniony. Często nie mamy wyboru gdzie tłuszczownik może zostać zainstalowany i po prostu korzystamy ze stworzonej infrastruktury. Jeśli jednak mamy możliwość decydowania o tym gdzie powinien się znaleźć separator, to bez wahania powinniśmy go usytuować w miejscu łatwo dostępnym, mając na uwadze że wybieranie tłuszczu z separatorów to zadanie dla wyspecjalizowanej jednostki z odpowiednim pojazdem.

Mam separator w niskim garażu, kto może go serwisować?

Jeśli tłuszczownik zainstalowano w niskim garażu przeznaczonym dla pojazdów osobowych, beczka powinna być zainstalowana na niskim pojeździe, który zmieści się we wjazdy < 2m wysokości. Przy niemożności dostania się w pobliże separatora, potrzeba silnej pompy która odessie odpady na odległość. W naszej flocie znajduje się taki pojazd, więc z powodzeniem obsługujemy niskie garaże.

Mam separator w kamienicy do której prowadzi wąska brama, kogo prosić o obsługę?

W tej sytuacji potrzebny jest wąski pojazd. My dysponujemy pojazdem który zmieści się w wąską bramę do szerokości 2m. Sprawdź jak szeroka jest brama zanim wezwiesz specjalistów do obsługi separatorów, ponieważ może się okazać że nie będą mogli dotrzeć do separatora. W przypadku węższych bram, trzeba sprawdzić również odległość od bramy do separatora, ponieważ może się okazać że będzie potrzebny długi wąż i silna pompa.

Adres

Maxi-Lux Separatory
ul. Dobrzyniec, ul. Wawrzyniecka 78
05-340 Kolbiel, Poland