Serwis Separatorów Tłuszczu

Dlaczego utrzymanie prawidłowego stanu separatora jest tak ważne?

W Pozwoleniu wodnoprawnym zawarta jest informacja o częstości serwisu separatora tłuszczu. Częstość jest uzależniona od wielkości separatora oraz od ilości emitowanych odpadów. Separatory tłuszczu serwisowane po terminie narażone są na szereg czynników które mogą uszkodzić separator i wytworzyć dodatkowe koszty obsługi tego narzędzia.

Ochrona Środowiska

Bezpośrednim przeznaczeniem separatorów jest ochrona środowiska. Zgodnie z ustawą, podmiot generujący większą ilość odpadów tłuszczowych jest emitentem odpadów i musi w sposób właściwy zatroszczyć się o odprowadzenie tych odpadów poza system kanalizacyjny. Separatory tłuszczowe umożliwiają zatrzymanie tych odpadów w osadnikach, a w następstwie umożliwiają usunięcie odpadów z osadnika separatora, przez wyspecjalizowaną do tego celu jednostkę.

Bezpieczeństwo separatora

Regularny serwis separatorów gwarantuje funkcjonalne działanie pomp oraz swobodny przepływ wody. Separatory utrzymane w czystości obniżają koszty ich obsługi. Przy częstym serwisie, części wymienne separatorów funkcjonują sprawniej i rzadziej ulegają awarii, dzięki czemu można przeznaczyć dodatkowe  środki z oszczędności, na inwestycje. Przy nieprawidłowo serwisowanym separatorze, tłuszcz gromadzący się w osadniku potrafi zasychać, co uniemożliwia jego łatwe odebranie podczas serwisu i dalsze zwiększenie kosztów jego obsługi.

Odprowadzanie odpadów

Odpady z separatora tłuszczu muszą być w odpowiedni sposób zutylizowane. Do tego celu służą wyspecjalizowane beczkowozy, umożliwiające dostęp do niskich podjazdów i garaży, gdzie często separatory tłuszczu są montowane. Zanim podejmiesz współpracę z podmiotem który będzie obsługiwał twoje separatory, sprawdź czy posiada stosowne uprawienia oraz dokąd odwozi odpady z twoich separatorów.

Separator tłuszczu
Serwis separatora Tłuszczu w zamkniętym pomieszczeniu bywa utrudniony.

Jak serwisować Separatory tłuszczu?

Serwisowaniem separatorów zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak SIDEX które posiadają stosowne zezwolenia od aparatów administracji Państwowej, na dokonywanie przeglądów oraz odprowadzanie odpadów z osadników. Każdy separator powinien posiadać swoją kartę/ książkę serwisową, w której znajdą się najważniejsze informacje dotyczące separatora tłuszczu oraz daty kolejnych przeglądów.

5/5 - (1 vote)

1 myśl na temat “Serwis Separatorów Tłuszczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.